Uczestnictwo migrantów w życiu politycznym Niemiec - szkolenie online

Członkowie Daj Znak Frankfurt​ nie tylko angażują się na rzecz Polek i Polaków we Frankfurcie, ale również podnoszą swoje kompetencje polityczne. Zależy nam, aby wejść w miejskie struktury polityczne (Rada Obcokrajowców i Rada Miasta), ale również, aby lepiej poznać cały kontekst niemieckiej polityki wobec migrantów i zróżnicowanych struktur oraz możliwości angażowania się w życie miasta.

Szkolenie online nt. partycypacji politycznej

Już w najbliższy weekend bierzemy udział we współorganizowanym przez nas szkoleniu online, dotyczącym różnych formy partycypacji politycznej oraz pozytywnych modeli polityki migracyjnej w Niemczech.

To doskonała okazja, żeby przed zbliżającymi się w marcu wyborami do Rady Obcokrajowców i Rady Miasta Frankfurt, dyskutować z innymi przedstawicielami społeczności mniejszościowych na temat m.in. pracy w stowarzyszeniu, społeczeństwa obywatelskiego czy dyskursu politycznego.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Edukacja polityczna w społeczeństwie napływowym: organizacje migracyjne jako organizacje migrantów jako podmioty zapewniające międzykulturową edukację obywatelską” (AIPol) Federalnego Stowarzyszenia Rodziców Rosyjskojęzycznych e.V. Projekt jest finansowany przez BAMF (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge).

Partycypacja środowisk migracyjnych – ja to widzisz?

Po szkoleniu przedstawimy krótką relację z naszego spotkania online i opowiemy o wnioskach z naszych dyskusji.

Interesuje Cię ten temat? Chcesz się czegoś konkretnego w tej sprawie dowiedzieć?
Napisz do nas! kontakt@dajznak.blog

DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *