WIZYTY-W-DOMACH-SPOKOJNEJ-STAROŚCI

Jak informowaliśmy wcześniej, pewne zmiany oraz częściowe zniesienie ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa stały się już faktem. Na konferencji prasowej z dnia 18 czerwca 2020 r., rząd Hesji przedstawił kolejne zmiany dotyczące zasad społecznych. Zmiany te mają obowiązywać od poniedziałku 22 czerwca 2020 r. Od tego dnia dozwolone będą m.in. wizyty w domach spokojnej starości z uwzględnieniem pewnych obostrzeń.

Wizyty w domach spokojnej starości i domach opieki:

 • Możesz odwiedzać bliskich lub znajomych w tych placówkach trzy razy w tygodniu.
 • Osoby niepełnosprawne objęte opieką w placówce stacjonarnej mogą przyjmować odwiedziny od jednej osoby dzienni; wizyty powinny być również możliwe w weekendy.
 • Nadal niedozwolone są wizyty osób z infekcjami dróg oddechowych.
 • W dalszym ciągu obowiązuje zasada zachowania min. 1,5 m.
 • Odwiedzający powinni zarejestrować się w danym obiekcie przed wizytą – ośrodki są zobowiązane do prowadzenie ewidencji odwiedzin.
 • Dodatkowo wszystkie instytucje muszą przedstawić indywidualną koncepcję bezpieczeństwa zgodną z aktualnymi zaleceniami Instytutu Roberta Kocha oraz Heskiego Ministerstwa Spraw Społecznych i Integracji.
 • Zostaną również ponownie otwarte półstacjonarne placówki opieki dziennej i nocnej dla osób niepełnosprawnych – przy zachowaniu znanych już zasad higieny i odstępu. Jeśli placówka działa w połączeniu z ośrodkiem szpitalnym, możliwa jest tylko opieka w nagłych wypadkach.
 • Miejsca spotkań osób starszych mogą ponownie zacząć działać – wydarzenia dla seniorów mogą odbywać się z udziałem maksymalnie 100 osób, pod warunkiem że zostaną zachowane zasady dotyczące odległości i higieny. Nadal obowiązuje zakaz wspólnego śpiewania!

Korekty oraz inne zmiany:

 • Liczba uczestników wydarzeń i imprez masowych, które nie muszą być specjalnie zatwierdzane i monitorowane przez władze, zostanie zwiększona ze 100 do 250.
 • W sklepach, supermarketach, sklepach meblowych itp. zmienia się powierzchnia przestrzeni dostępnej na jednego klienta – z 20 do 10 m2. Oznacza to, że więcej osób może jednocześnie być przyjmowanych w sklepach – pod warunkiem obowiązkowego zakrycia ust i nosa oraz zachowania minimalnej odległości 1,5 metra.
 • Dla sklepów zostaje zniesiona możliwość prowadzenia działalności w niedziele w godz. od 13:00 do 18:00, czyli wracamy do oficjalnych godzin otwarcia sprzed pandemii.

Wszystkie informacje przedstawione powyżej zostały przygotowane w oparciu o notatkę prasową rządu Hesji z dnia 18 czerwca 2020 r.

DAJ ZNAK_Avatar

By Dominika Rotthaler

Daj Znak Frankfurt to wolontariusze, którzy tworzą we Frankfurcie nad Menem dwie polskie listy o nazwie "DAJ ZNAK Polnische Dialoginitiative für Frankfurt" na wybory 14 marca 2021 r.:
📌 kandydatów do Rady Obcokrajowców (Ausländerbeirat, KAV)
📌 kandydatów do Rady Miasta (Stadtverordnetenversammlung).
Jeśli możesz głosować we Frankfurcie, możesz pomóc stworzyć polską reprezentację:
📝 Popierając nasze listy;
📩 Zgłaszając się na głosowanie korespondencyjne.

💬 SZCZEGÓŁY, PYTANIA: kontakt@dajznak.blog

„Daj Znak. Te wybory to nasza sprawa”🇵🇱

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *